فکس پاناسونیک

اگر تصمیم دارید فکسی برای منزل یا محل کار خود تهیه نمایید، پیشنهاد می‌کنم این مقاله را تا به پایان بخوانید و با ما همراه باشید:

درست است که امروزه اکثر مکاتبات بین افراد و ادارات با ایمیل انجام می‌گیرد، ولی کماکان دستگاه فکس جایگاه ویژه ای در مکاتبات دارد . دورنگار،نمابر،پست تصویری، ، فکس، یا فاکس ، تصویری از یک مدرک (یک یا چند صفحه متن یا تصویر) را به دستگاه فکسِ دیگر می فرستد. این دستگاه تصویر مدارک فرستاده شده توسط دستگاه های فکسِ دیگر را هم چاپ می کند. اولین دستگاه فاکس در سال ۱۹۰۲ میلادی در آلمان اختراع گردید . تا سال‌ها از فکس عمدتا در روزنامه ها برای دریافت سریع تصویر از سراسر جهان استفاده می شد . فاکسهای اداری امروز از سال ۱۹۸۰ میلادی بیشتر مرسوم شد.

در سال ۱۳۶۴ شرکت ماد ایران اولین فکس پاناسونیک های خود را با مارک شارپ به ایران وارد نمود. امروزه تکنولوژی های جدیدی وارد این صنعت گردیده ولی منطق کار تفییر چندانی نکرده است اولین قدم در انتخاب فکس تعیین نوع میکانیزم چاپ این دستگاه است. ب

ه طور کلی دستگاههای فاکس به سه گروه کاربنی ، لیزری و حرارتی تقسیم میگردند که هرنوع دارای مزایا و معایبی است. با ما همراه باشید تا مزایا و معایب هر گروه را شناخته و با عملکرد آنها آشنا شویم . امید است با مطالعه این مطلب بتوانیم بهترین فکس را با توجه به نیازهای خود تهیه نماییم :

ارسال فاکس

در بخش ارسال همه فکسهای موجود در بازار یک کار را انجام میدهند. پس از اینکه با دستگاه فرستنده شماره تلفن دستگاه گیرنده گرفته شد و دستگاه گیرنده جواب داد، دستگاه فرستنده شروع به اسکن کردن مدرک کرد. یعنی هر لحظه قسمت کوچکی از آن را از مقابلِ ردیفی از صد ها حسگر الکترونیکی ریز می گذرانند. لامپی روی این مدرک نور می اندازد. هربار که مدرک اندکی حرکت می کند، حسگر ها نشان می دهند که کدام بیت های مدرکِ قرار گرفته زیر ردیف حسگر ها نور را باز می تابانند (و روشن اند) و کدام بیت ها نور را باز نمی تابانند و تاریک اند). فکس پاناسونیک) سیگنال های حاصل از سیگنال ها را به خط تلفن می فرستد. به این طریق الگوی تاریک و روشن مدرک را به دستگاه گیرنده می فرستد.

فکسهای حرارتی

این مدل از فاکسها که نوع اولیه دستگهای فکس هم محسوب میگردند با کاغذ حساس به گرما کار مینمایند . طرز کار آسان است ، با دریافت سیگنال از مبداء ارسال کننده توسط ردیفی از عناصر گرم کننده به ازای هر حسگر نوری ماشین فرستنده ، جاهایی که مدرک اصلی تاریک بوده عنصر گرم کننده روشن می شود و جاهایی که مدرک اصلی روشن بوده عنصر گرم کننده خاموش میگردد . کاغذ حساس به گرما (که کاغذ گرمایی خوانده می شود) از روی این عناصر گرم کننده عبور می کند و جاهایی که این عناصر خاموش اند، کاغذ سیاه می شود. هزینه مصرفی در این نوع فاکسها پایین است، زیرا به غیر از کاغذ حساس به حرارت برای کارکرد احتیاج به چیز دیگری ندارد . سرعت و کیفیت بالایی ندارند ولی به دلیل ساختار ساده خود عمر بسیار بالایی دارند . عیب بزرگ این فاکسها این است که کاغذ های حساس به گرما را نمبتوان برای مدت بالایی نگهداری نمود و بعد از مدتی سند دریافتی از برگه محو میگردد. کیفیت دریافت در این فاکسها بسیار بستگی به نوع کاغذی دارد که شما استفاده مینمایید .پس در هنگام تهیه کاغذ به کیفت آن توجه نمایید . کاغذ باید دارای بسته بندی کاملا سالم و مرغوب باشد و تغییر رنگ نداده باشد . این مدل کاغذ ها در دو مدل مرسوم ۲۱۰ و ۲۱۶ در بازار عرضه میگردند در هنگام تهیه به متراژ و نوع کاغذ هم توجه فرمایید.

4-6-2015 11-29-45 PM

فکسهای کاربنی 

اساس کار با فاکسهای حرارتی یکی است فقط فرقی که وجود دارد در این مطلب است که دیگر از کاغذ حرارتی خبری نیست و فاکس های دریافتی بر روی کاغذ A4 معمولی چاپ میگردد . کالای مصرفی در این مدل ها کاربن مخصوص است این کاربن دقیقا کار کاغذ حرارتی را انجام داده بر روی عناصر گرمایی عبور کرده و کار چاپ بر روی کاغذ را انجام میدهد . نوع کاربن مصرفی در هر برند و مدل متفاوت است. توجه داشته باشید که حتما فاکسی را تهیه نمایید که کاربن آن برای سالیان متمادی در بازار وجود داشته باشد زیرا تا زمانی که شما دستگاه خود را دارید احتیاج به این کاربنها برای دریافت فاکس وجود دارد .فکس کاربنی سرعت و کیفت بالاتری نسبت به فاکسهای حرارتی دارد . توجه داشته باشید اگر حجم بالایی از دریافت فاکس را دارید این دستگاه چه از لحاظ هزینه نگهداری و چه از لحاظ مواد مصرفی مرقوم به صرفه نیست.

4-6-2015 11-30-05 PM

فکسهای لیزری

نسل آخر فاکسها فاکسهای لیزری میباشد . در این دستگاه ها دیگر خبری از عناصر گرم کننده نمیباشد و این کار به تونر و درام دستگاه سپرده شده است . از سرعت و کیفیت بسیار بالایی برخوردار میباشند . در این مدلها شما نه نگران جمع شدن کاربن در دستگاه هستید و نه نگران محو شدن کاغذ . درست است که هزینه تونر را دارید ولی در مجموع با حجم بالایی که یک تونر برای چاپ فکسهای دریافتی  پشتیبانی مینماید گاها هزینه مصرفی پایین تری هم نسبنت به فاکسهای کاربنی دارند . فاکسهای لیزری در دو نوع معمولی و فلت به بازار عرضه میشوند . با استفاده از دستگاهایی که صفحه فلت دارند شما میتوانید از شناسنامه یا پاسپورت هم کپی بگیرید و یا تصویر شناسنامه خود را بدون اخذ کپی ارسال نمایید.

4-6-2015 11-30-30 PM

آشنایی با امکانات انواع فکس

کپی

به طور کلی به خاطر وجود بخش اسکنر در انواع مدلهای فکس چه فکس های لیزری و چه فکسهای حرارتی و کاربنی ، تمام مدلهای های فکس دارای کپی میباشند . باید توجه داشت کپی در فکس به صورت سیاه و سفید است و در فکس های کاربنی و حرارتی دارای کیفیت خیلی بالایی نیست. در فکس های لیزری کیفیت به دلیل وجود تونر و دارام بالاتر است. بر روی تمامی فکس های موجود در بازار کلید resolution وظیفه تعیین کیفیت را برای ارسال و یا کپی دارد . با استفاده از این قابلیت شما میتوانید اگر برگه ای دارید که کم رنگ است آن را برای ارسال پر رنگ تر نمایید و یا اگر میخواهید عکسی را ارسال نماید و یا کپی بگیرید رزولوشین آن را بر روی تصویر قرار دهید . توجه داشته باشید وقتی رزولیشن فکس را تغییر میدهید ارسال با زمان بیشتری انجام می‌پذیرد.

کپی شناسنامه و گذرنامه

به طور کلی تمام فاکسها تنها قابلیت این را دارند که برگه را ارسال نمایند و یا کپی بگیرند اما فاکسهایی که دارای قابلیت فلت (flatbed) میباشند به خاطر دارا بودن صفحه جداگانه میتوانند از روی کتاب و یا شناسنامه هم کپی بگیرند و یا آن را به صورت مستقیم به شماره خاص ارسال نمایند . این قابلیت در پاناسونیک در مدلهای KX-MB2025 . KX-MB2030 .KXMB2085.KX-MB3020 موجود است.

گوشی تلفن

برخی از مدلهای فاکس فاقد گوشی جانبی میباشند ، در برخی امکان اضافه نمودن گوشی است و در برخی این امکان اصلا وجود ندارد . اما این امکان چه کاربردی دارد . حتما مشاهده نموده اید برخی از خطوط فقط برای فکس تعیین گردیده اند و برخی از خطوط به صورت تلفکس میباشند . برای ارسال به خطوطی که به صورت تلفکس میباشند شما برای ارسال حتما به گوشی تلفن برای صحبت که احتیاج دارید که قبل ارسال با مخاطب صحبت نمایید و بعد از اینکه مخاطب فکس را استارت نمود شما هم دکمه استارت را کلیک نمایید . برای دریافت هم اگر میخواهید خطی را فقط برای فکس در نظر داشته باشید گوشی کاربردی ندارد اما اگر فکس پاناسونیک میخواهید ، حتما باید فکسی خریداری نمایید که گوشی تلفن هم داشته باشد.

قابلیت پغامگیر یا منشی تلفنی

در فکسهای دارای گوشی تلفن ، در برخی از مدلها امکانی در نظر گرفته شده است که زمانی که شما حضور ندارید تماس گیرنده بتواند پیغام خود را ضبط نماید و اگر میخواهد فکسی را  ارسال نماید ، فکس خود را ارسال نماید . به این صورت که اگر خواهان ارسال برگه ای به شما باشد کافی است دکه استارت فکس خود را فشار دهید ، با فشار دادن دکمه استارت فکس شما به صورت اتوماتیک متوجه میگردد که تماس گیرنده قصد ارسال فکس را دارد و به حالت دریافت تغییر وضعیت میدهد.

قابلیت اتصال به کامپیوتر

از آنجا که هربرگه ای که برای ما ارسال میگردد دارای هزینه چاپ است خیلی از افراد دوست دارند قبل از چاپ فکس دریافتی آن را ملاحضه نمایند و در صورتی که برگه مهمی بود آن را چاپ نمایند . این قابلیت با اتصال دستگاه فکس به کامپیتر مرتفع میگردد . البته با این امکان شما از دست فکس های تبلیغاتی هم راحت گشته و نیز میتوانید تمامی فکس های دریافتی را در پوشه ای در کامپیوتر خود ذخیره نمایید. قابلیت خوب دیگری که در اتصال به کامپیوتر موجود است، ارسال اسناد از کامپیوتر به صورت مستقیم به مخاطب میباشد . یعنی شما میتوانید یک سندی را که در کاپیوتر شخصی خود دارید بدون اینکه پرینت نمایید از کامپیوتر به شماره فکس مخاطب خود ارسال نمایید.

قابلیت اسکنر

فکسهایی که قابلیت اتصال به کامپیتر را دارا میباشند میتوانند کار اسکن را هم برای شما انجام دهید البته با کیفیت های و سرعت های متفاوت . در برخی از مدلها اسکن به صورت سیاه و سفید و در برخی به صورت رنگی میباشد . سرعت اسکن هم بسیار مهم میباشد برخی از مدلها با سرعت بیشتر و برخی از مدلها با سرعت کمتری این کار را انجام میدهند .البته نباید از رزولیشن اسکن هم غافل گردید و اینکه فکس با چه رزولیشنی میتواند کار اسکن را انجام دهد. در برخی از مدلهای فکس پاناسونیک این قابلیت وجود دارد که شما فایل اسکن نموده را به صورت فایل PDF اسکن نموده و آن را به صورت مستقیم ایمیل نمایید .

قابلیت پرینتر

این قابلیت هم در فکسهایی موجود میباشد که قابلیت اتصال به کامپیوتر را دارا میباشد . فکس میتواند کار یک پرینتر را به طور کلی برای شما انجام دهد .حتی در برخی از مدلهای فکس پاناسونیک مثل KX-MB2030 و یا KX-MB2090دستگاه فکس به شبکه اتصال پیدا کرده و تمامی مشترکینی که در یک شبکه حضور دارند میتوانند کار پرینت خود را انجام دهند .

سرعت در فکس

سرعت در ارسال فکس هم از امکانات قابل توجه در خرید فکس میباشد که با علامت KBPS نمایش داده میشود . این علامت نمایش میدهد که فکس در هر ثانیه چند کیلو بیت قابلیت ارسال را دارد .فاکتور سرعت یکی از اصلی ترین مواردی است که همیشه برای ذکر مشخصات دستگاههای فکس ، بکار برده می شود. طبیعی است که هرچه دستگاه فکس سرعت بالاتری را در ارسال و دریافت اسناد داشته باشد مرغوب تر و مناسب تر است. این سرعت هم مربوط به مودم داخلی و هم مربوط به متعلقات بخش های اسکنر و پرینتر دستگاه است. یعنی هرچه مودم داخلی آنها قوی تر و سریعتر باشد مناسب تر است .بطور کلی فکس های قدیمی در مقایسه با فکس های جدید ، از سرعت به مراتب کمتری برخوردارند. سرعت در دستگاه فکس معمولا در دو بخش نامبرده می شود. سرعت ارسال و سرعت دریافت.

حافظه دریافت

قرار است سند مهمی برای شما در خارج از تایم کاریتان ارسال گردد غافل از اینکه فکس شما کاغذ ندارد و یا کاربن در آن گیر کرده است و یا به هر دلیل دیگری فکس موقتا خراب میباشد اصلا نگران نباشید در فکس پاناسونیک این امکان وجود دارد که در صورت خرابی و یا اتمام کالای مصرفی ، فکس دریافتی در حافظه ذخیره گردد و به محض رفع مشکل آن را پیرینت نماید . البته این حافظه در مدلهای مختلف متفاوت میباشد .

قابلیت ارسال با تاخیر

باید سند مهمی را به یک کشور دیگر در ساعت مشخصی ارسال نمایید حال اینکه ساعات کاری آنها با ما دارای اختلاف زیادی میباشد . باقابلیت ارسال تاخیری میتوانید برگه ای را اسکن نموده و در ساعت مشخصی ارسال نمایید .

مسدود نمودن دریافت

با این قابلیت شما میتوانید دریافت فکس را از برخی شماره ها محدود نمایید و با اینکار در استفاده از کالاهای مصرفی خود صرفه جویی نمایید .

ارسال سربرگ

در تمامی مدلهای فکس پاناسونیک موجود در بازار شما میتوانید نام شرکت و شماره خود را به صورت متن در حافظه فکس ذخیره نمایید . با اینکار در بالای تمامی فکس های ارسالی شما نام شرکت و شماره شما نقش میبندد.

 دفترچه تلفن

همچون دفترچه تلفن در گوشی منزل عمل نموده و شما میتوانید شماره مخاطبین خود را در آن ذخیره نمایید.


شرکت ایده آل گستر نمایندگی پاناسونیک برای محصولات مخابراتی و اداری پاناسونیک در ایران مفتخر است فروش و خدمات پس از فروش انواع فکسهای شرکت پاناسونیک را در ایران با بالاترین کیفیت به هموطنان ارایه نماید . (فکس پاناسونیک) از دیگر خدمات این مجموعه میتوان به فروش انواع تلفنهای بیسیم پاناسونیک ، تلفن سانترال ، دوربینهای مداربسته و ویدئو پرژکتورها تماما با مارک پاناسونیک اشاره نمود .

تلفن مجموعه : ۰۲۱۸۱۰۱۰

ایمیل : info@idehal.org

آدرس وب سایت : www.idehal.org

Incoming search terms:

 • ķarid basde raetel
 • kode baste ritel
 • kode kharide baste internete ritel

Kharid sharj hamrahe aval az banke tejarat

Shoma karbare mohtaram mitavanid ba estefade az kart banke tejarate khod niz sharge hamrahe aval banke tejarat daryaft konid . baraye in kar kafi ast bad az entekhabe charje hamrahe avval va tedad kart sharg hamrahe aval mobil ya email khod ra baraye daryafte sharge hamrahe aval vared nemaid . sepas az miane bankhaye mogod shoma banke tejarat ra entekhab konid . va sepas roye dokme pardakht klik konid .

Incoming search terms:

 • Kharid Baste Internet Rightel
 • baste ritel
 • sharzh interneti raitel
 • vared kardan sharj rightel
 • kharide sharzh hamrah aval az karte tejarat bank
 • tarighe sharj rightel
 • tarighe vared kardane sharje rightel
 • tarighe vared kardane sharj rightel
 • nahve vared kardan sharge hamrah aval
 • kharide baste rightel ba sharj

Kharid sharj raitel ba kart banke tejarat

Shoma karbare mohtaram mitavanid ba estefade az kart banke tejarate khod niz sharge raytel banke tejarat daryaft konid . baraye in kar kafi ast bad az entekhabe charje raytel va tedad kart sharg raitel mobil ya email khod ra baraye daryafte sharge raitel vared nemaid . sepas az miane bankhaye mogod shoma banke tejarat ra entekhab konid . va sepas roye dokme pardakht klik konid .

Incoming search terms:

 • raitel
 • kharide basteh internet rightel ba kart bank saderat
 • www raigtel com
 • Bank Tejarat Kart Be Kart
 • kharid basteh inrernet raitel
 • kharide internete raytel
 • tejaratkart
 • www raigtel ir
 • www raitel cam

Kharide sharje sim karte rightel

Tahiyeye karte sharje khod ra dar site kharide sharj be rahati anjam dahid
Baraye sharje sim kart raitel az ghesmate bala yeki az gozinehaye sharje raitel 1000tomani,charge raitele2000tomani,shargeraitele5000tomani,sharraitele10000tomani,sharj hamraheavale 20000tomani ra entekhab konidva az tarighe yeki az bankha be tore mesal banke parsian kharide internetiyekarte sharge khod ra motmaen anjam dahid

Incoming search terms:

 • kharid sharj ritel
 • kharid sharje ritel
 • code sharj sim karte ritel
 • kode kharide sharje ritel
 • ritel sharj
 • sharj simkarte ritel

Kharide sharje sim karte taliya

Tahiyeye karte sharje khod ra dar site kharide sharj be rahati anjam dahid
Baraye sharje sim kart taliya az ghesmate bala yeki az gozinehaye sharje taliya 1000tomani,charge taliyae2000tomani,shargetaliyae5000tomani,shartaliyae10000tomani,sharj hamraheavale 20000tomani ra entekhab konidva az tarighe yeki az bankha be tore mesal banke parsian kharide internetiyekarte sharge khod ra motmaen anjam dahid

خرید شارژ سیم کارت تالیا

سلام دوست عزیز . خوش آمدید
تهیه کارت شارژ خود را در سایت خرید شارژ به راحتی انجام دهید
برای شارژ سیم کارت تالیا ovdn ahvc ilvhi h,g از قسمت بالا یکی از گزینه های شارز تالیا ۱۰۰۰ تومانی , شارج تالیا ۲۰۰۰ تومانی , شارژ تالیا ۵۰۰۰ تومانی , شار تالیا ۱۰۰۰۰ تومانی , شارژ تالیا ۲۰۰۰۰ تومانی را انتخاب کنید و از طریق یکی از بانک ها بطور مثال بانک پارسیان خرید اینترنتی کارت شارژ خود را مطمئن انجام دهید

Kharide sharje sim karte hamrahe aval

Tahiyeye karte sharje khod ra dar site kharide sharj be rahati anjam dahid
Baraye sharje sim kart hamrahe aval az ghesmate bala yeki az gozinehaye sharje hamrahe aval 1000tomani,charge hamrahe avale2000tomani,shargehamrahe avale5000tomani,sharhamrahe avale10000tomani,sharj hamraheavale 20000tomani ra entekhab konidva az tarighe yeki az bankha be tore mesal banke parsian kharide internetiyekarte sharge khod ra motmaen anjam dahid

Incoming search terms:

 • sim kart dayem hamrah aval
 • simkarte hamrahe aval
 • tareghey sharje hamrahe avl

خرید شارژ سیم کارت همراه اول

سلام دوست عزیز . خوش آمدید
تهیه کارت شارژ خود را در سایت خرید شارژ به راحتی انجام دهید
برای شارژ سیم کارت همراه اول ovdn ahvc ilvhi h,g از قسمت بالا یکی از گزینه های شارز همراه اول ۱۰۰۰ تومانی , شارج همراه اول ۲۰۰۰ تومانی , شارژ همراه اول ۵۰۰۰ تومانی , شار همراه اول ۱۰۰۰۰ تومانی , شارژ همراه اول ۲۰۰۰۰ تومانی را انتخاب کنید و از طریق یکی از بانک ها بطور مثال بانک پارسیان خرید اینترنتی کارت شارژ خود را مطمئن انجام دهید

Kharide sharje sim karte irancell

Tahiyeye karte sharje khod ra dar site kharide sharj be rahati anjam dahid
Baraye sharje sim kart irancell az ghesmate bala yeki az gozinehaye sharje irancell 1000tomani,charge irancelle2000tomani,shargeirancelle5000tomani,sharirancelle10000tomani,sharj irancelle 20000tomani ra entekhab konidva az tarighe yeki az bankha be tore mesal banke parsian kharide internetiyekarte sharge khod ra motmaen anjam dahid

Incoming search terms:

 • kharid simkarte sefareshi irancell

خرید شارز سیم کارت ایرانسل

تهیه کارت شارژ خود را در سایت تل شارژ به راحتی انجام دهید
برای شارژ سیم کارت ایرانسلovdn ahvc ilvhi h,g از قسمت بالا یکی از گزینه های شارز ایرانسل۱۰۰۰ تومانی , شارج ایرانسل۲۰۰۰ تومانی , شارژ ایرانسل۵۰۰۰ تومانی , شار ایرانسل۱۰۰۰۰ تومانی , شارژ ایرانسل۲۰۰۰۰ تومانی را انتخاب کنید و از طریق یکی از بانک ها بطور مثال بانک پارسیان خرید اینترنتی کارت شارژ خود را مطمئن انجام دهید